Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz aşağıda belirtilen koşullara göre sunulmaktadır. Lütfen bu koşulları ve ilgili politikalarımızı dikkatlice okuyun. İnternet sitemizi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelmekte olup, her türlü sorunuz için bize koleksiyon@darphane.gov.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Kurumumuz internet sitesine girmeniz ve/veya site içeriğindeki (sayılanlarla sınırlı olmaksızın) bilgi, içerik ve materyali kullanmanız sonucunda herhangi bir sebeple uğrayabileceğiniz doğrudan ya da dolaylı zararlardan Kurumumuz sorumlu değildir.

Kuruluşumuz site kullanım kurallarına ve politikalarımıza aykırı tavır ve davranışlar sergileyen üyelerin, üyelik ve üyelikten kaynaklanan/kaynaklanacak olan haklarını tek taraflı olarak fesh etme hakkını saklı tutar.

Hizmet Politikalarımız

Uygulamalarımız hakkında bilgi edinmek için politikalarımızı aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz:

Hesabınız

E-mağazamıza 18 yaşından küçük ve/veya yasal olarak yetişkin sayılmayan ve yasal olarak online alışveriş yapması mümkün olmayan ziyaretçilerimiz hariç isteyen herkes ücretsiz olarak üye olabilir ve alışveriş yapabilir. Buna karşılık, mağazamızda üye olmadan işlem yapmak da mümkündür. Üye kayıt işlemini gerçekleştiren ziyaretçilerimiz sanal mağazamızdan eski siparişlerini görebilme ve sipariş durumunu kontrol edebilme imkanına sahip olacaktır.

Kuruluşumuz üye kaydı alırken ziyaretçiden talep ettiği bilgileri Gizlilik Politikası çerçevesinde üçüncü şahıslara vermeyeceğini taahhüt eder.

Hesabınızın ve şifrenizin gizliliğini korumak, bilgisayarınıza erişimi sınırlamak ve hesabınızla yapılan işlemlerle ilgili sorumluluk size ait bulunmaktadır. Kurumumuz, konu hakkındaki inisiyatif sadece kendisine ait olmak üzere, hizmet vermeyi reddetme, hesapları iptal etme, herhangi bir içeriği kaldırma ya da değiştirme veya siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

Sistemimize kayıt olan üyeler, kanunlar önünde kuruluşumuzu suçlu duruma düşürecek davranış ve faaliyetlerde bulunamazlar. Aksi hallerde kuruluşumuz işlenen suça karşı tüm yasal haklarını saklı tutar.

Elektronik İletişimler

Kurumumuz, kullanıcı tarafından üyelik sırasında ya da sonrasında sitenin kullanımı sırasında kendisine iletilen iletişim bilgilerini kullanarak, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı e-posta, telefon, SMS kanallarından kullanıcıya ulaşabilir. Kullanıcı dilediği noktada bu iletişimleri kapatabilir.

Fikri - Sınai Mülkiyet Hakları

Kurumumuz, E-mağazanın içeriğinin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve anılan haklar yasal koruma altındadır. E-mağaza sitesinde bulunan (sayılanlarla sınırlı olmaksızın) hiçbir bilgi, içerik ve materyal önceden Kurumumuzdan izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz veya dağıtılamaz. Aksi yönde fiiller hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirebilecektir.

Yürürlük ve Değişiklikler

Kurumumuz, bu internet sitesinin içeriği, yapısı, sunulan hizmetler, geçerli politikalar ve bu Kullanım Koşullarında herhangi bir zamanda ve bu konudaki tüm inisiyatif kendisine ait olmak üzere değişiklik yapma hakkını saklı tutar, bu nedenle internet sitemizi her ziyaret ettiğinizde değişebilecek politikalarımızı ve kullanım koşullarımızı tekrar incelemenizi öneririz.

Sipariş Süreci

Siparişlerle ilgili bilmeniz gerekenler:

 • Sitemizi herhangi bir üyelik oluşturmadan kullanabilirsiniz ve alışveriş yapabilirsiniz.
 • Siparişinizi tamamlarken kredi kartı ya da havale seçeneklerinden biri ile ödemenizi yapabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.
 • Siparişlerinizi verirken ayrı fatura ve teslimat adresleri belirtebilirsiniz.

Nasıl sipariş verebilirsiniz?

 • İlgilendiğiniz ürünleri "Sepete Ekle" butonu ile sepetinize ekleyin.
 • Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekledikten ve “Sepetim” sayfasından "Alışverişi Tamamla" butonuna tıkladıktan sonra, fatura ve teslimat adresinizi tanımlayınız ya da seçiniz.
 • Tercih ettiğiniz ödeme seçeneğini seçerek siparişinizi tamamlayın, sistemimiz size otomatik olarak bir sipariş numarası verecek ve bu sipariş numarası ile beraber siparişinizin alındığına dair bir e-posta gönderecektir.
 • Kredi kartı ile yapılan ödemelerde siparişler hemen işleme alınmaktadır. Havale/EFT ile yapılan alışverişlerde siparişinizin işleme alınabilmesi için ilgili tutarın hesabımıza 3 (üç) iş günü içerisinde yatırılması gerekmektedir.
 • Siparişinizin durumunu Hesabım sayfasında bulunan Geçmiş Siparişlerim bölümünden takip edebilirsiniz.
 • Siparişlerinizle ilgili iptal, değişiklik ve iade işlemlerini 0212 370 90 00 (Dahili:146-147) telefonundan Kurumumuzu arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

 Teslimat ve Kargo Süreci:

 

 • Kurumumuz siparişlerinizin size gönderiminde PTT Kargo ile çalışmaktadır.
 • Siparişini verdiğiniz ürünler 7 iş günü içerisinde kargoya verilecektir.
 • Paketiniz teslimat adresinin sevkiyat noktasına olan uzaklığına göre, ürünlerin kargoya verilmesini takiben 1-3 iş günü içerisinde ilgili kargo şirketi tarafından adresinize teslim edilecektir.
 • Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır, paketiniz tatil günlerini takip eden ilk iş gününde teslim edilecektir.
 • Paketinizin kargoya teslim edildiğine dair bir e-posta gelmesine rağmen belirtilen süre içinde teslimat gerçekleşmediyse, e-postada gönderilen linkten paketinizin durumunu takip edebilirsiniz. Sitemizdeki Hesabım sayfasında bulunan Geçmiş Siparişler ekranından da kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Teslimat adresi ve alıcı ismi değişiklikleriniz paketiniz yola çıkmadan önce yapılabilmektedir. Paketiniz kargoya teslim edildikten sonra adres değişikliği yapılamaz.
 • Paketi teslim alırken kargo görevlisinin yanında açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Hasarlı, eksik ve hatalı ürün geldiğini tespit etmeniz durumunda paketi teslim almayıp, kargo görevlisine tutanak tutturarak iade ediniz.
 • Ürünün sizden başkasına teslim edilmesi durumunda pakette ve paket içeriğinde bir sorun yaşamanız durumunda size yardımcı olabilmemiz için hemen bizimle irtibata geçiniz.
 • Şu anda sadece Türkiye’deki adreslere gönderim yapmaktayız. Türkiye içi teslimat adresi verilmesi durumunda yurt dışından ve KKTC’nden verilen siparişler kabul edilerek işleme alınmaktadır.

İptal, İade ve Değişimler

Sipariş Değişiklikleri ve İptaller:

 

 • Siparişini verdiğiniz ürünler kargoya verildikten sonra iptal ya da değişiklik işlemi yapmak isterseniz, ürünlerin size ulaşmasını takiben değişim/iade sürecini işletmeniz gerekmektedir. Ürün İade/Değişim süreci ile ilgili detaylı bilgileri Ürün İade/Değişim Formu'nda bulabilirsiniz.
 • Siparişini verdiğiniz ürünler henüz kargoya teslim edilmediyse, iptal işlemlerini 0212 370 90 00 (Dahili:146-147) numarasını arayarak yapabilirsiniz. Bu durumda siparişinizin iptal ettiğiniz kısmı için yaptığınız ödeme size 10 gün içerisinde iade edilecektir.
 • Sipariş durumunu ve detayını görmek için Hesabım sayfasında bulunan Geçmiş Siparişlerim bölümünden takip edebilirsiniz.

Ürün İade Şartları:

 

 

Satın aldığınız ürünü, Tüketici Kanunu Hükümleri’ne uygun olarak aşağıdaki durumları göz önünde bulundurarak iade edebilirsiniz:

 • Ürünün teslim alındıktan sonraki 30 (otuz) takvim günü içerisinde iade edilmesi gerekmektedir.
 • Orijinal kutusu veya ambalajı bozulmuş, kapsülü açılmış, sertifikası olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Buradaki iade kabul kriteri, ürünün başka bir müşteriye satılabilirlik ve koleksiyon özelliğini kaybetmemiş olmasıdır. Orjinal ambalajlı ve açıldıktan sonra müşteriye tekrar satışı mümkün olmayan ürünlerin iadesi mümkün değildir.
 • Ürünün kargo teslim tutanağı (teslim aşamasında hasar tespit edilmesi halinde kargo firması yetkilisi ile tutulan tutanak varsa), fatura aslı ile birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

 

Ürün İade Süreci:

 • Sipariş verdiğiniz ürünü iade etmek istemeniz durumunda Kurumumuzu 0212 370 90 00 (Dahili: 146-147) arayarak iade sürecini başlatabilirsiniz.
 • Yukarıda belirtilen ürün iade şartlarına uygun olması durumunda; ürünü, faturanız ile birlikte Ürün İade/Değişim Formu’nu eksiksiz doldurarak, anlaşmalı olduğumuz PTT Kargo ile karşı ödemeli olarak aşağıdaki iade adresimize gönderebilirsiniz.
 • Ürün, iade prosedürlerine göre değerlendirilerek tarafınıza bilgi verilecektir.
 • İadesi kabul edilen ürünlere ait ödeme iadeleri, iade onay işlemi tamamlandıktan sonra 10 iş günü içerisinde yapılmaktadır.
 • İade ettiğiniz ürünlere ait geri ödemeler, ödemeyi yaptığınız ödeme şeklinde yapılacaktır.
 • Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde, ödediğiniz ürün bedeli E-magaza.com tarafından tek seferde iade edilmekte olup, kartınıza yansıması kredi kartınızın ait olduğu bankanın işleyişine bağlıdır.

Ürün Değişim Süreci:

Satın aldığınız üründe aşağıdaki koşullara uyum sağlayarak aynı ürün grubunda ve aynı fiyatta bir ürünle ve tedavül süresi içinde değişim talep edebilirsiniz.

 • Ürün teslim alındıktan sonra 30 takvim günü içerisinde değişim talep edilebilir.
 • Değiştirmek istediğiniz ürünün kullanılmamış, zarar görmemiş ve tekrar satılabilir durumda olması gerekmektedir.
 • Ürün İade/Değişim Formu’nu (ürün için talep ettiğiniz değişikliği formdaki “Talebiniz” kısmında belirterek) eksiksiz doldurunuz.
 • Aynı sipariş için yalnızca 1 kez değişim işlemi yapılabilir.
 • Değişimi kabul edilen ürünlerin işlemleri ortalama 7 iş günü içinde tamamlanıp, yeni ürün kendi kargo teslim süresine göre yeniden kargolanacaktır.
 • Değişim istediğiniz ürün stoklarda yoksa sizinle iletişime geçilip, alternatif talebiniz öğrenilecektir.
 • Değişim işlemlerinde önceden ürün ayırma işlemi yapamamaktayız.

Değişim ve İadeler için Adresimiz:

Tüm ürün iadelerinin aşağıdaki adrese yapılması gerekmektedir. Farklı bir adrese yapılacak iadeler, ürünlerin size geri gönderilmesine, kaybolmasına ya da sürecin uzamasına yol açabilecektir.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü
Dikilitaş Mah. Yenidoğan Sok. No.55
34349 Beşiktaş, İSTANBUL